Gaviscon - analogy a náhražky

Tabulka uvádí doporučené generiky přípravku Gaviscon v různých lékových formách a jejich průměrné náklady v ruských lékárnách..

Poslední aktualizace cen: červen 2020 (pro 168 měst Ruska z více než 15 000 lékáren).

CENAGaviscon - 197 rublů.

Gaviscon - 189 rublů.

ANALOGY

DoporučenoMéně efektivní
Almagel - 165 rublů LEVNĚJŠÍ

Rennie - 130 rublů. LEVNĚJŠÍ

Gastal - 160 rublů. LEVNĚJŠÍ

Maalox - 254 rublů. DRAHÝ

Tabulka je založena na údajích shromážděných ze zdrojů farmaceutických společností, které tyto léky vyrábějí. Průměrné ceny jsou uvedeny pro léky s minimální dávkou vydanou z lékáren v Rusku v roce 2020.

Proč jsou analogy levnější než Gaviscon

Výroba chemického vzorce pro nový lék trvá hodně času a peněz a probíhají testy. Farmaceutická společnost poté zakoupí patent, poté utratí peníze za reklamu a uvede je na trh..

Výrobce klade na lék vysokou cenu, aby se investice rychle vrátila. Jiné léky mají podobné složení, méně známé, ale časově testované zůstávají mnohem levnější.

1.Před návštěvou lékárny si zapište seznam synonym z tabulky.
2.Zavolejte do městské informační kanceláře a řeknou vám, která lékárna má nejnižší ceny.
3.Droga v jiné formě uvolňování - může být levnější.
4.Léky ruské výroby jsou obvykle levné.
Pět.Výhodnější je koupit balíček Gavisconu s velkým počtem tablet nebo suspenzí.
6.Zjistěte, jak odhalit falešný.

Jak identifikovat falešný

Abyste nekupovali falešnou drogu, musíte si svůj nákup pečlivě prohlédnout.

Doporučené analogy z tabulky zahrnují přípravky s nejvhodnějším a podobným obsahem účinné látky používané v přípravku Gaviscon. U každého z těchto léků jsou uvedeny průměrné ceny za minimální maloobchodní dávku, které jsou pravidelně aktualizovány, aby odrážely tržní podmínky..

1.Gaviscon v různých formách vydání se může lišit cenou, to je normální.
2.Náhražky se stejnými léčivými vlastnostmi - mohou být dražší nebo levnější.

Existují kontraindikace! Před změnou tohoto nebo toho léku se poraďte se svým lékařem. Dodržujte dávkování předepsané lékařem!

Léky nelze použít později, než je uvedeno na jejich obalu.

© 2013—2020 · Analogin.ru · Analogy drahých léků, hledání náhražek.

Stránka neprodává drogy. Informace jsou poskytovány pro referenční účely.

Analogy Gavisconu

Tato stránka obsahuje seznam všech analogů Gavisconu ve složení a indikacích pro použití. Seznam levných analogů a můžete také porovnat ceny v lékárnách.

  • Nejlevnější alternativa k Gavisconu: Vikair
  • Nejoblíbenější analog Gaviscon: De-nol
  • ATC klasifikace: Jiné léky k léčbě žaludečních vředů a duodenálních vředů
  • Aktivní složky / složení: uhličitan vápenatý, alginát sodný, hydrogenuhličitan sodný

#názevCena v RuskuCena na Ukrajině
1Vicair Air obyčejný, oxid bismutitý, křehký křehký, oxid hořečnatý, hydrogenuhličitan sodný
Analogové složení a indikace
16 rbl13 UAH
2Vicalin Air obyčejný, oxid bismutitý, kellin, křehký křehký, oxid hořečnatý, hydrogenuhličitan sodný, rutosid
Analogové složení a indikace
33 rbl8 UAH
3Gastrofarm Látka obsahující sušené živé buňky, bílkoviny, kyselina mléčná
Analogové složení a indikace
42 rbl--
4Únik bizmutu dicitrátu draselného
Analogové složení a indikace
64 rbl350 UAH
PětGaviscon Double Action uhličitan vápenatý, alginát sodný, hydrogenuhličitan sodný
Analogové složení a indikace
92 rbl--

Při výpočtu nákladů na levné analogy Gaviscon byla zohledněna minimální cena, která byla uvedena v cenících poskytovaných lékárnami

#názevCena v RuskuCena na Ukrajině
1Decitovat subcitrát vizmutu
Analogové složení a indikace
278 rbl24 UAH
2Únik bizmutu dicitrátu draselného
Analogové složení a indikace
64 rbl350 UAH
3Ulcavis bizmut tridraselný dicitrát
Analogové složení a indikace
152 rbl59 UAH
4Venter sucralfat
Analogové složení a indikace
188 rbl43 UAH
PětNovobismol oxid bismutitý
Analogové složení a indikace
294 rbl600 UAH

Tento seznam analogů léků je založen na statistikách nejžádanějších léků.

Všechny analogy Gavisconu

Analogy ve složení a indikace pro použití

názevCena v RuskuCena na Ukrajině
Gastrofarm Látka obsahující sušené živé buňky, bílkoviny, kyselina mléčná42 rbl--
Dalargin diacetát tyrosyl-D-alanyl-glycyl-fenylalanyl-leucyl-argininu800 rbl--
Limser domperidon, omeprazol--59 UAH
Suspenze máty Gaviscon uhličitan vápenatý, alginát sodný, hydrogenuhličitan sodný----
Omez DSR domperidon, omeprazol250 rbl100 UAH
Domstal-O--184 UAH
Gaviscon Double Action uhličitan vápenatý, alginát sodný, hydrogenuhličitan sodný92 rbl--
Gaviscon forte Hydrogenuhličitan draselný, alginát sodný159 rbl--
Dalargin-Ellara Tyrosyl-D-alanyl-glycyl-fenylalanyl-leucyl-arginin diacetát1023 rbl--
Venter sucralfat188 rbl43 UAH
Gastrocepin Loratadin304 rbl36 UAH
Subcitrát vizmutu Vis-Nol--UAH 28
Gastro-norma subcitrátu vizmutu--23. UAH
Decitovat subcitrát vizmutu278 rbl24 UAH
Novobismol oxid vizmutitý294 rbl600 UAH
Ulcavis bizmut tridraselný dicitrát152 rbl59 UAH
Únik bizmutu dicitrátu draselného64 rbl350 UAH
Gaviscon--11 UAH
Jahodové tablety Gavikson uhličitan vápenatý, alginát sodný, hydrogenuhličitan sodný----
Tablety máty Gaviscon, uhličitan vápenatý, alginát sodný, hydrogenuhličitan sodný----
Gaviscon, dvojčinný uhličitan vápenatý, alginát sodný, hydrogenuhličitan sodný----
Pepsan guayazulen, dimethikon--52 UAH
Rabiril domperidon, rabeprazol----
Vicair Air obyčejný, oxid bismutitý, křehký křehký, oxid hořečnatý, hydrogenuhličitan sodný16 rbl13 UAH
Vicalin Air obyčejný, oxid bismutitý, kellin, křehký křehký, oxid hořečnatý, hydrogenuhličitan sodný, rutosid33 rbl8 UAH
Vikair-FS----

Výše uvedený seznam analogů léčiv, který označuje náhražky Gavisconu, je nejvhodnější, protože mají stejné složení účinných látek a shodují se v indikacích pro použití.

Různé složení se může shodovat v indikaci a způsobu aplikace

názevCena v RuskuCena na Ukrajině
Acylok ranitidin181 rbl285 UAH
Zantac ranitidin143 rbl--
Ranisan ranitidin53 rbl200 UAH
Ranitidin ranitidin18 rbl4 UAH
Rantac ranitidin--UAH 29
Ranigast ranitidin--21 UAH
Ranitidin-Darnitsa ranitidin--6 UAH
Ranitidin-Health Forte ranitidin--5 UAH
Rinitida ranitidin--6 UAH
Gastrosidin famotidin----
Kvamatel Famotidin80 rbl33 UAH
Kvamatel mini famotidin----
Famotidin famotidin13 rblUAH 3
Ulfamid famotidin--25 UAH
Famozol famotidin----
Gastrotid famotidin----
Famatel-Health Forte famotidin--7 UAH
Famotidin-Darnitsa famotidin--7 UAH
Famotidin - zdraví famotidin--UAH 3
Famotidin-AKOS Famotidin16 rbl--
Misoprost misoprostol----
Gasec 20 omeprazol----
Gasec 40 omeprazol----
Gasek-10 omeprazol----
Gastrozol Omeprazol40 rbl--
Loseprazol omeprazol--77 UAH
Omealox--26 UAH
Omez omeprazol55 rbl17 UAH
Omep omeprazol--31. UAH
Omeprazol omeprazol19 rbl6 UAH
Omeprazol-Richter Omeprazol135 rbl225 UAH
Omitox omeprazol101 rbl--
Razo rabeprazol sodný194 rbl450 UAH
Ultop omeprazol54 rbl43 UAH
Losec Mapy Omeprazol235 rbl350 UAH
Diaprazol omeprazol--92 UAH
Losid omeprazol--133 UAH
Ozol omeprazol--93 UAH
Omez Insta omeprazol55 rbl39 UAH
Omelic omeprazol----
Omeprazol-Astrafarm omeprazol--9 UAH
Omeprazol-Vokate omeprazol--103 UAH
Omeprazol-Darnitsa omeprazol--12 UAH
Omeprazol-Zentiva omeprazol----
Ortanol omeprazol40 rbl200 UAH
Omeprazol-Acri omeprazol73 rbl--
Omeprazol-Teva omeprazol19 rbl54 UAH
Omenax omeprazol--105 UAH
Omeprazol Stada omeprazol----
Omeprazol-Akrihin Omeprazol30 rublů--
Omeprazol-OBL Omeprazol----
Nolpaza pantoprazol93 rbl27 UAH
Proxy pantoprazol--39 UAH
Pulcet pantoprazol--74 UAH
Sanpraz Pantoprazol96 rbl--
Controloc pantoprazol162 rbl106 UAH
Pantasan pantoprazol--55 UAH
Tecta Control pantoprazol--61 UAH
Zovanta pantoprazol--88 UAH
Zolopent pantoprazol--38 UAH
Nolpaza Control Pantoprazol--27 UAH
Pangastro pantoprazol--38 UAH
Panzol pantoprazol----
Panocid pantoprazol--41 UAH
Pantex, pantoprazol--1295 UAH
Panto Zentiva pantoprazol----
Pantocar pantoprazol--85 UAH
Pantopraz pantoprazol--89 her
Pantoprazol Pantoprazol165 rbl82 UAH
Pantoprazol Sandoz pantoprazol1560 rbl--
Panthor pantoprazol--176 her
Panum pantoprazol111 rbl66 UAH
Protera pantoprazol--59 UAH
Protera Control pantoprazol--59 UAH
Ulsepan pantoprazol--77 UAH
Ulserax-Sanovel pantoprazol----
Pulloref pantoprazol69 rbl--
Crosocid Pantoprazol150 rbl--
Epicur lansoprazol42 rbl250 UAH
Lansoprazol Lansoprazol1950 rbl44 UAH
Lansoprol lansoprazol--5 UAH
Lancerol lansoprazol--UAH 29
Lanza lansoprazol----
Lanzoptol lansoprazol----
Lansoprazol normicid----
Lancid lansoprazol222 rbl--
Pariet rabeprazol566 rbl240 UAH
Veloz rabeprazol--327 UAH
Geyerdin rabeprazol--110 UAH
Barol rabeprazol--60 UAH
Zulbex rabeprazol321 rbl450 UAH
Rabelok rabeprazol259 rbl131 her
Rabeprazol-Zdraví rabeprazol--46 UAH
Noflux rabeprazol sodný----
Mezitím rabeprazol----
Khairabezol rabeprazol sodný306 rbl400 UAH
Rabeprazol rabeprazol184 rbl37 UAH
Rabiet rabeprazol sodný99 rbl--
Rabimac rabeprazol--36 UAH
Rabeprazol-SZ Rabeprazol92 rbl--
Beret Rabeprazol307 rbl--
Esonex esomeprazol--64 UAH
Emanera Esomeprazol91 rbl81 UAH
Nexium esomeprazol119 rblUAH 1
Nexpro Esomeprazol----
Pemosar esomeprazol--58 UAH
Ezera esomeprazol----
Esolong esomeprazol--56 UAH
Esomealox esomeprazol--89 her
Esomeprazol Esomeprazol92 rbl114 her
Esosol Esomeprazol--1338 UAH
Neo-Zext Esomeprazol Magnesium Dihydrát--850 UAH
Zercim ecomeprazol----
Esomeprazol - nativní esomeprazol----
Esomeprazol Canon terbinafin93 rbl--
Dexilant dexlansoprazol847 rbl214 UAH
Omez D domperidon, omeprazol149 rbl27 UAH
Ornistat----
Pilobact omeprazol, klarithromycin, tinidazol880 rbl--
Klatinol klarithromycin, lansoprazol, tinidazol--21 UAH
Ornistat Advance amoxicilin, subcitrát vizmutu, rabeprazol, rifaximin----
Pilobact AM Omeprazol, klarithromycin, amoxicilin880 rbl--
Lancidová sada lanzoprazol, klarithromycin, amoxicilin760 rbl--
Beta-Clatinol amoxicilin, klarithromycin, pantoprazol--379 UAH

Jak najít levný analog nákladného léku ?

Chcete-li najít levný analog k léku, generikum nebo synonymum, doporučujeme nejprve věnovat pozornost složení, konkrétně stejným účinným látkám a indikacím pro použití. Identické aktivní složky léčiva naznačují, že léčivo je synonymem léčiva, jeho farmaceutického ekvivalentu nebo farmaceutické alternativy. Neměli bychom však zapomínat na neaktivní složky podobných léků, které mohou ovlivnit bezpečnost a účinnost. Nezapomeňte na rady lékařů, samoléčba může poškodit vaše zdraví, proto se před použitím jakéhokoli léku vždy poraďte se svým lékařem.

Cena Gaviscon

Na níže uvedených webech najdete ceny přípravku Gaviscon a informujte se o dostupnosti v nedaleké lékárně

Pokyny Gaviscon

Popis

Odpružení Gaviscon

Perorální suspenze.

10 ml suspenze obsahuje:

Léčivé látky: alginát sodný - 500 mg, hydrogenuhličitan sodný - 267 mg a uhličitan vápenatý - 160 mg.

Pomocné látky: karbomer, methylparahydroxybenzoát, propylparahydroxybenzoát, sacharinát sodný, mátový olej, hydroxid sodný, čištěná voda.

Při perorálním podání Gaviscon rychle reaguje s kyselým obsahem žaludku. Vznikne alginátový gel s téměř neutrálním pH. Gel vytváří ochrannou bariéru na povrchu obsahu žaludku a brání tak gastroezofageálnímu refluxu. V případě regurgitace vstupuje gel do jícnu, kde snižuje podráždění sliznice..

Symptomatická léčba dyspepsie spojená se zvýšenou kyselostí žaludeční šťávy a gastroezofageálním refluxem (pálení žáhy, kyselé říhání), pocit tíže v žaludku po jídle, včetně těhotenství.

Kontraindikace

  • Přecitlivělost na složky léčiva.
  • Děti do 6 let.
Aplikace během těhotenství a kojení

Otevřené kontrolované studie zahrnující 281 těhotných žen a nashromážděné zkušenosti s užíváním neprokázaly žádné významné nežádoucí účinky přípravku Gaviscon na průběh těhotenství nebo na zdraví plodu a novorozence. Gaviscon lze používat během těhotenství a kojení.

Dospělí a děti starší 12 let: 10-20 ml každé po jídle a před spaním.

Děti 6-12 let: 5-10 ml po jídle a před spaním.

U starších pacientů: není nutná žádná změna dávky.

Alergické reakce jsou možné.

V 10 ml suspenze je obsah sodíku 141 mg (6,2 mmol). To je třeba vzít v úvahu při dodržování stravy s velmi omezeným obsahem solí, například v případech městnavého srdečního selhání a poškození ledvin.

Vliv na schopnost řídit vozidla a používat mechanismy

Příznaky: Může dojít k nadýmání břicha.

Gaviscon

Existují kontraindikace. Před užitím se poraďte se svým lékařem.

V současné době nejsou analogy (generika) léku v moskevských lékárnách NA PRODEJ!

Všechna antacida a obálky zde.

Všechny léky používané v gastroenterologii jsou zde.

Zde můžete položit otázku nebo zanechat recenzi k léčivému přípravku (nezapomeňte uvést název léčivého přípravku v textu zprávy) zde.

Přípravky obsahující alginát sodný, hydrogenuhličitan sodný a uhličitan vápenatý
názevFormulář vydáníBalení, ksZemě výrobceCena v Moskvě, rNabídky v Moskvě
Gavisconperorální suspenze máta 150 ml v lahvi1Anglie, Rackitt Benckiser117- (průměr 172↗) - 384862↗
Gavisconsuspenze pro orální podání máta 300 ml v lahvi1Anglie, Rackitt Benckiser196- (průměr 279) - 463836↗
Gavisconžvýkací mátové tablety16 a 32Anglie, Rackitt Benckiserpro 16 kusů: 85- (průměr 131↗) -253;
pro 32ks: 98- (průměr 221↗) -316
2070↗
Gaviscon Double Actionsuspenze pro orální podání máta 10 ml v sáčcích12Anglie, Reckitt Benckiser174- (průměr 229↗) -388501↗
Přípravky obsahující alginát sodný a hydrogenuhličitan sodný
Gaviscon Fortesuspenze pro orální podání máta 10 ml v sáčcích20Anglie, Rackitt Benckiser220- (průměr 245↘) - 469110↘
Gaviscon Forteperorální suspenze máta 150 ml v lahvi1Anglie, Rackitt Benckiser140- (průměr 248↗) - 400823↗

Gaviscon - recenze lékaře:

Droga se od svých „spolužáků“ liší přítomností alginátu.

Co je to alginát? Jedná se o látku extrahovanou z mořských řas, připomínající želatinu ve struktuře nebo přesněji agaru, která se již dlouho používá při výrobě marmelády..

Látky, které snižují žaludeční kyselost, jsou také dostupné v Gavisconu.

Proto je nejúčinnější při pálení žáhy, protože alginát plovoucí v žaludku shora pokrývá jeho kyselý obsah jakousi jemnou krustou („marmeládou“), která mu brání ve vstupu do jícnu.

Lék na léčbu pálení žáhy je úspěšný, protože silné snížení kyselosti žaludeční šťávy klasickými antacidy narušuje normální trávení a v tomto případě jsou vlci plní - a ovce jsou v bezpečí (reflux žaludeční šťávy do jícnu klesá a potřeba snižovat kyselost je menší).

S pozdravem, autor stránek.

Gaviscon - oficiální návod k použití:

Klinická a farmakologická skupina:

farmaceutický účinek

Antacidová droga. Po perorálním podání lék rychle interaguje s kyselým obsahem žaludku. V tomto případě se vytvoří alginátový gel, který zabrání výskytu gastroezofageálního refluxu. Při regurgitaci gel pravděpodobněji než obsah žaludku vstoupí do jícnu, kde snižuje podráždění sliznice.

Farmakokinetika

Mechanismus účinku léku Gaviscon nezávisí na absorpci do systémového oběhu.

Indikace pro použití drogy

  • symptomatická léčba dyspepsie spojené se zvýšenou kyselostí žaludeční šťávy a gastroezofageálním refluxem (pálení žáhy, kyselé říhání, pocit těžkosti v žaludku po jídle, včetně těhotenství).

Dávkovací režim suspenze Gaviscon:

Lék se podává orálně dospělým a dětem starším 12 let, 10-20 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 80 ml.

Děti ve věku 6-12 let jsou předepsány 5-10 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 40 ml.

U starších pacientů není nutná žádná změna dávky.

Dávkovací režim suspenze Gaviscon Forte:

Lék se podává orálně dospělým a dětem starším 12 let, 5-10 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 40 ml.

Pokud používáte sáčky, promíchejte je a před otevřením promíchejte.

U starších pacientů není nutná žádná změna dávky.

Dávkovací režim tablet:

Lék se podává orálně (důkladně žvýká) dospělým a dětem starším 12 let, 2 až 4 tablety po každém jídle a před spaním..

U dětí mladších 12 let stanoví dávkovací režim lékař.

U starších pacientů není nutná žádná změna dávky.

Vedlejší účinek

Vzácně: alergické reakce.

Kontraindikace užívání drogy GEVISKON

  • děti do 6 let;
  • přecitlivělost na složky léčiva.

Aplikace léku GEVISKON během těhotenství a kojení

Gaviscon je možné užívat během těhotenství a kojení (kojení).

Žádost o poškození funkce ledvin

V případě poruchy funkce ledvin je třeba mít na paměti, že 10 ml suspenze obsahuje 141 mg (6,2 mmol) sodíku.

Použití u starších pacientů

U starších pacientů není nutná žádná změna dávky.

Použití u dětí do 12 let

Lék se podává orálně dospělým a dětem starším 12 let, 10-20 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 80 ml.

Děti ve věku 6-12 let jsou předepsány 5-10 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 40 ml.

Kontraindikováno u dětí mladších 6 let.

speciální instrukce

10 ml suspenze obsahuje 141 mg (6,2 mmol) sodíku. To je třeba vzít v úvahu, když je nutné dodržovat dietu s omezeným obsahem solí (s městnavým srdečním selháním, se zhoršenou funkcí ledvin).

Pokud nedojde ke zlepšení do 7 dnů, je nutná konzultace s lékařem.

Vliv na schopnost řídit vozidla a používat mechanismy

Na schopnost řídit vozidla a používat mechanismy nemá žádný vliv.

Předávkovat

Příznaky: nadýmání.

Léčba: provádějte symptomatickou léčbu.

Lékové interakce

Léková interakce léku Gaviscon nebyla stanovena.

Podmínky výdeje z lékáren

Lék je schválen pro použití jako prostředek OTC.

Podmínky a období skladování

Lék by měl být skladován mimo dosah dětí při teplotě 15 ° až 30 ° C. Doba použitelnosti - 3 roky.

Gaviscon

Složení

Jedna tableta obsahuje 80 mg uhličitanu vápenatého, 250 mg alginátu sodného a 133,5 mg hydrogenuhličitanu sodného.

Tablety obsahují jako pomocnou látku aspartam, makrogol, kopovidon, mannitol, acesulfam draselný, stearan hořečnatý, mátovou nebo citronovou příchuť.

V přípravku Gaviscon Double Action je dávka základních látek dvakrát vyšší - hydrogenuhličitan sodný obsahuje 267 mg, uhličitan vápenatý - 160 mg.

Formulář vydání

Ve formě tablet na žvýkání bílých nebo krémových květů, 8 kusů v blistru.

Tato forma léku, stejně jako čípky, není k dispozici..

farmaceutický účinek

Gaviscon je antacidový lék. V kyselém prostředí žaludku se změní na alginátový gel, který má nulové pH. V tomto případě se na žaludeční sliznici vytvoří ochranná vrstva, která neumožňuje rozvoj gastroezofageálního refluxu. Když je obsah žaludku vhozen do jícnu, chrání gel sliznici jícnu před podrážděním.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Absorpce léčiva do systémového oběhu neovlivňuje farmakodynamiku.

Indikace pro použití

Na co se přípravek Gaviscon používá?

Lék je určen k odstranění:

  • příznaky vyplývající ze zvýšení kyselosti žaludku a házení obsahu do jícnu (kyselé říhání, pálení žáhy, tíže v žaludku, včetně užívání během těhotenství);
  • tíže v žaludku;
  • nepohodlí po jídle.

Kontraindikace

  • individuální nesnášenlivost;
  • fenylketonurie;
  • věk dětí do 12 let.

Vedlejší efekty

Alergické reakce.

Nadměrné terapeutické dávky uhličitanu vápenatého způsobují zácpu, rebound syndrom, hyperkalcémii.

Návod k použití Gavisconu (metoda a dávkování)

Jak se přípravek Gaviscon užívá, návod k použití podrobně vysvětluje: dospělí a děti po 12 letech užívají tablety perorálně, dobře žvýkají, po jídle nebo, pokud je to nutné, před spaním v dávce 2 až 4 kusy.

V případě použití přípravku Gaviscon Dual Action je maximální dávka, kterou lze denně užít, 16 tablet.

Předávkovat

Je pozorováno nadýmání. Jako léčba se používá symptomatická léčba..

Interakce

Pokud je nutná léčba jinými léky, měl by být interval mezi užitím přípravku Gaviscon Double Action alespoň dvě hodiny.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Teplotní rozsah 15-30 ° C, mimo dosah dětí.

Skladovatelnost

speciální instrukce

Pokud je nutné dodržovat dietu s nízkým obsahem soli, je třeba vzít v úvahu obsah sodíku v přípravku..

U pacientů se sklonem k tvorbě vápenatých ledvinových kamenů, s nefrokalcinózou, hyperkalcémií, používejte opatrně, kvůli obsahu uhličitanu vápenatého.

Nepodávejte pacientům s fenylketonurií, protože obsahuje aspartam.

Co způsobuje, že pilulky ztrácejí účinnost? Při nízké kyselosti žaludeční šťávy účinek léku klesá.

Pokud se stav do 1 týdne od užití přípravku Gaviscon nezlepší, měli byste se poradit se svým lékařem.

Je třeba mít na paměti, že pilulky mohou maskovat příznaky vážných gastrointestinálních lézí..

V případě gastroenteritidy nebo poškození ledvin může dojít k hypernatrémii.

Gavisconovy analogy

Pro děti

Děti do 12 let se používají pouze podle pokynů lékaře.

Během těhotenství a kojení

Gaviscon během těhotenství a kojení je schválen pro použití, protože dostupná pozorování neprokázala negativní účinek.

Recenze o Gaviscon

Na fórech jsou recenze o Gavisconu jako účinném léku k odstranění těžkosti v žaludku po jídle, zmírnění pálení žáhy. Tablety chutnají dobře, ale mnoho lidí si všimne, že lék silně přilne k zubům, což způsobuje určité nepohodlí. Mezi nevýhody patří také vysoké náklady, protože k odstranění pálení žáhy musíte užívat 4 tablety najednou.

Existuje malý počet recenzí se stížnostmi na vedlejší účinek ve formě nevolnosti.

Gaviscon je také široce používán během těhotenství. Velmi často těhotné ženy mají zájem o recenze o svíčkách. Proto je třeba poznamenat, že tato forma vydání neexistuje. Zdá se, že jsou zaměňovány s čípky Geksikon, které se v gynekologii používají jako protizánětlivé léky..

Pokud jde o Gaviscon, recenze během těhotenství jsou ve velkém počtu pouze pozitivní a hovoří o léku jako o dobrém prostředku k odstranění hořkosti a pálení žáhy, které se u tohoto stavu tak často vyskytují. Díky tomu je Gaviscon široce používán u těhotných žen..

Cena Gavisconu kde koupit

Cena se pohybuje od 104 do 147 rublů. pro 16 tablet až 213 rublů. na balení po 32 kusech. V Moskvě je cena Gavisconu za 32 kusů. je 170 rublů.

Tablety pálení žáhy Gaviscon Double Action v Moskvě stojí 146 rublů. 16 tablet.

Geviscon

Klinická a farmakologická skupina

Účinné látky

Uvolňovací forma, složení a balení

◊ Žvýkací tablety (máta) od téměř bílé po krémovou barvu s malými postříkání, kulaté, ploché, se zkosenými hranami; na jedné straně tabletu - obraz kruhu a meče, na druhé straně - „G 250“; s mátovou vůní.

1 záložka.
alginát sodný250 mg
hydrogenuhličitan sodný133,5 mg
uhličitan vápenatý80 mg

Pomocné látky: manitol - 255 mg, makrogol 20 000 - 30 mg, stearát hořečnatý - 4 mg, aspartam - 3,75 mg, kopovidon - 28 mg, acesulfam draselný - 3,75 mg, mátová příchuť - 12 mg.

4 věci. - blistry (3) - balení z lepenky.
4 věci. - puchýře (6) - balení z lepenky.
6 ks - blistry (2) - balení z lepenky.
6 ks - puchýře (4) - balení z lepenky.
8 ks - blistry (3) - balení z lepenky.
8 ks - puchýře (6) - balení z lepenky.

farmaceutický účinek

Po požití aktivní složky léčiva rychle interagují s kyselým obsahem žaludku. Tak vznikne alginátový gel s hodnotou pH blízkou neutrálnímu. Gel vytváří ochrannou membránu na povrchu obsahu žaludku a zabraňuje tak vzniku gastroezofageálního refluxu po dobu až 4 hodin.

V závažných případech (s regurgitací) gel vstupuje do jícnu rychleji než do zbytku žaludečního obsahu, kde snižuje podráždění sliznice.

Snížení podráždění je pociťováno 3-4 minuty po užití léku.

  • Zeptejte se gastroenterologa
  • Kupte si léky

Farmakokinetika

Indikace

  • léčba příznaků, jako je kyselé říhání, pálení žáhy, dyspepsie (poruchy trávení, pocit těžkosti v žaludku), které se vyskytnou po jídle, u pacientů s gastroezofageálním refluxem nebo během těhotenství.

Kontraindikace

  • fenylketonurie;
  • děti do 12 let;
  • přecitlivělost na složky léčiva.

Lék by měl být používán s opatrností při hyperkalcémii, nefrokalcinóze a urolitiáze s tvorbou oxalátových kamenů, městnavým srdečním selháním a poruchou funkce ledvin. Za přítomnosti těchto onemocnění nebo stavů by se měl pacient před použitím drogy poradit s lékařem..

Dávkování

Lék se užívá perorálně. Tabletu je třeba důkladně žvýkat.

Dospělí a děti starší 12 let mají předepsané 2-4 tablety. po jídle a před spaním (až 4krát denně).

Pokud po 7 dnech užívání drogy příznaky přetrvávají, měl by se pacient poradit s lékařem, aby přehodnotil léčbu.

Starší pacienti není třeba upravovat dávku.

U pacientů s poruchou funkce jater není nutná žádná úprava dávky.

Pacienti s poruchou funkce ledvin by měli užívat lék opatrně, pokud je nutné dodržovat dietu s nízkým obsahem soli..

Vedlejší efekty

Posouzení výskytu nežádoucích účinků bylo založeno na následujících kritériích: velmi často (≥ 1/10), často (≥ 1/100, z imunitního systému: frekvence není známa - anafylaktické a anafylaktoidní reakce, reakce přecitlivělosti (kopřivka).

Z dýchacího systému: frekvence neznámá - účinky na dýchání (bronchospazmus).

Pokud se některý z nežádoucích účinků uvedených v pokynech zhoršuje nebo jsou zaznamenány jiné nežádoucí účinky, které nejsou uvedeny v pokynech, měl by o tom pacient informovat lékaře.

Předávkovat

Příznaky: nadýmání.

Léčba: provádění symptomatické terapie.

Lékové interakce

Léčivo obsahuje uhličitan vápenatý, který vykazuje antacidovou aktivitu, proto by mezi užitím přípravku Gaviscon a jiných léků měly uplynout alespoň 2 hodiny, zejména při současném užívání s blokátory histaminových H2 receptorů, antibiotiky ze skupiny tetracyklinů, digoxinem, fluorochinolony, solemi železa, ketokonazol, neuroleptika, levotyroxin sodný, hormony štítné žlázy, penicilamin, betablokátory (atenolol, metoprolol, propranolol), kortikosteroidy, chlorochin, bisfosfonáty a estramustin.

speciální instrukce

Lék obsahuje sodík. V dávce 4 tablety je obsah sodíku 246 mg, což je třeba vzít v úvahu, pokud je nutné dodržovat dietu s omezeným obsahem soli (například s městnavým srdečním selháním, poruchou funkce ledvin).

Jedna dávka 4 tablet obsahuje 320 mg uhličitanu vápenatého. Při léčbě pacientů s hyperkalcémií, nefrokalcinózou a urolitiázou s tvorbou kamenů šťavelanu vápenatého je třeba postupovat opatrně.

Lék obsahuje aspartam, proto by neměl být používán u pacientů s fenylketonurií. Protože aspartam je nespecifické sladidlo, pacienti s cukrovkou mohou používat Gaviscon.

Vliv na schopnost řídit vozidla a používat mechanismy

Droga neovlivňuje schopnost řídit vozidla a mechanismy, stejně jako zapojit se do dalších potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.

Těhotenství a kojení

Klinické studie zahrnující více než 500 těhotných žen a množství údajů získaných v poregistračním období neprokázaly fetální a neonatální toxicitu účinných látek. Gaviscon lze používat během těhotenství, pokud je to klinicky nutné, a po konzultaci s lékařem.

Gaviscon lze používat během kojení.

Gaviscon

Existují kontraindikace. Před užitím se poraďte se svým lékařem.

V současné době nejsou analogy (generika) léku v moskevských lékárnách NA PRODEJ!

Všechna antacida a obálky zde.

Všechny léky používané v gastroenterologii jsou zde.

Zde můžete položit otázku nebo zanechat recenzi k léčivému přípravku (nezapomeňte uvést název léčivého přípravku v textu zprávy) zde.

Přípravky obsahující alginát sodný, hydrogenuhličitan sodný a uhličitan vápenatý
názevFormulář vydáníBalení, ksZemě výrobceCena v Moskvě, rNabídky v Moskvě
Gavisconperorální suspenze máta 150 ml v lahvi1Anglie, Rackitt Benckiser117- (průměr 172↗) - 384862↗
Gavisconsuspenze pro orální podání máta 300 ml v lahvi1Anglie, Rackitt Benckiser196- (průměr 279) - 463836↗
Gavisconžvýkací mátové tablety16 a 32Anglie, Rackitt Benckiserpro 16 kusů: 85- (průměr 131↗) -253;
pro 32ks: 98- (průměr 221↗) -316
2070↗
Gaviscon Double Actionsuspenze pro orální podání máta 10 ml v sáčcích12Anglie, Reckitt Benckiser174- (průměr 229↗) -388501↗
Přípravky obsahující alginát sodný a hydrogenuhličitan sodný
Gaviscon Fortesuspenze pro orální podání máta 10 ml v sáčcích20Anglie, Rackitt Benckiser220- (průměr 245↘) - 469110↘
Gaviscon Forteperorální suspenze máta 150 ml v lahvi1Anglie, Rackitt Benckiser140- (průměr 248↗) - 400823↗

Gaviscon - recenze lékaře:

Droga se od svých „spolužáků“ liší přítomností alginátu.

Co je to alginát? Jedná se o látku extrahovanou z mořských řas, připomínající želatinu ve struktuře nebo přesněji agaru, která se již dlouho používá při výrobě marmelády..

Látky, které snižují žaludeční kyselost, jsou také dostupné v Gavisconu.

Proto je nejúčinnější při pálení žáhy, protože alginát plovoucí v žaludku shora pokrývá jeho kyselý obsah jakousi jemnou krustou („marmeládou“), která mu brání ve vstupu do jícnu.

Lék na léčbu pálení žáhy je úspěšný, protože silné snížení kyselosti žaludeční šťávy klasickými antacidy narušuje normální trávení a v tomto případě jsou vlci plní - a ovce jsou v bezpečí (reflux žaludeční šťávy do jícnu klesá a potřeba snižovat kyselost je menší).

S pozdravem, autor stránek.

Gaviscon - oficiální návod k použití:

Klinická a farmakologická skupina:

farmaceutický účinek

Antacidová droga. Po perorálním podání lék rychle interaguje s kyselým obsahem žaludku. V tomto případě se vytvoří alginátový gel, který zabrání výskytu gastroezofageálního refluxu. Při regurgitaci gel pravděpodobněji než obsah žaludku vstoupí do jícnu, kde snižuje podráždění sliznice.

Farmakokinetika

Mechanismus účinku léku Gaviscon nezávisí na absorpci do systémového oběhu.

Indikace pro použití drogy

  • symptomatická léčba dyspepsie spojené se zvýšenou kyselostí žaludeční šťávy a gastroezofageálním refluxem (pálení žáhy, kyselé říhání, pocit těžkosti v žaludku po jídle, včetně těhotenství).

Dávkovací režim suspenze Gaviscon:

Lék se podává orálně dospělým a dětem starším 12 let, 10-20 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 80 ml.

Děti ve věku 6-12 let jsou předepsány 5-10 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 40 ml.

U starších pacientů není nutná žádná změna dávky.

Dávkovací režim suspenze Gaviscon Forte:

Lék se podává orálně dospělým a dětem starším 12 let, 5-10 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 40 ml.

Pokud používáte sáčky, promíchejte je a před otevřením promíchejte.

U starších pacientů není nutná žádná změna dávky.

Dávkovací režim tablet:

Lék se podává orálně (důkladně žvýká) dospělým a dětem starším 12 let, 2 až 4 tablety po každém jídle a před spaním..

U dětí mladších 12 let stanoví dávkovací režim lékař.

U starších pacientů není nutná žádná změna dávky.

Vedlejší účinek

Vzácně: alergické reakce.

Kontraindikace užívání drogy GEVISKON

  • děti do 6 let;
  • přecitlivělost na složky léčiva.

Aplikace léku GEVISKON během těhotenství a kojení

Gaviscon je možné užívat během těhotenství a kojení (kojení).

Žádost o poškození funkce ledvin

V případě poruchy funkce ledvin je třeba mít na paměti, že 10 ml suspenze obsahuje 141 mg (6,2 mmol) sodíku.

Použití u starších pacientů

U starších pacientů není nutná žádná změna dávky.

Použití u dětí do 12 let

Lék se podává orálně dospělým a dětem starším 12 let, 10-20 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 80 ml.

Děti ve věku 6-12 let jsou předepsány 5-10 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 40 ml.

Kontraindikováno u dětí mladších 6 let.

speciální instrukce

10 ml suspenze obsahuje 141 mg (6,2 mmol) sodíku. To je třeba vzít v úvahu, když je nutné dodržovat dietu s omezeným obsahem solí (s městnavým srdečním selháním, se zhoršenou funkcí ledvin).

Pokud nedojde ke zlepšení do 7 dnů, je nutná konzultace s lékařem.

Vliv na schopnost řídit vozidla a používat mechanismy

Na schopnost řídit vozidla a používat mechanismy nemá žádný vliv.

Předávkovat

Příznaky: nadýmání.

Léčba: provádějte symptomatickou léčbu.

Lékové interakce

Léková interakce léku Gaviscon nebyla stanovena.

Podmínky výdeje z lékáren

Lék je schválen pro použití jako prostředek OTC.

Podmínky a období skladování

Lék by měl být skladován mimo dosah dětí při teplotě 15 ° až 30 ° C. Doba použitelnosti - 3 roky.

Gaviscon - návod k použití, analogy, recenze a formy uvolňování (suspenze forte v sáčcích nebo sirupu, gel, tablety 250 mg) léčiva pro léčbu pálení žáhy a zvýšené kyselosti žaludeční šťávy u dospělých, dětí a těhotenství. Složení

V tomto článku si můžete přečíst pokyny pro užívání drogy Gaviscon. Jsou uvedeny recenze návštěvníků stránek - spotřebitelů tohoto léčivého přípravku a názory lékařů specialistů na používání Gavisconu v jejich praxi. Velký požadavek na aktivní přidání vašich recenzí o léku: pomohl lék nebo nepomohl zbavit se nemoci, jaké komplikace a vedlejší účinky byly pozorovány, což výrobce nemusí v anotaci deklarovat. Gavisconovy analogy v přítomnosti dostupných strukturních analogů. Používá se k léčbě pálení žáhy a zvýšené kyselosti žaludeční šťávy u dospělých, dětí i během těhotenství a kojení. Složení přípravku.

Gaviscon je antacidový lék. Po perorálním podání lék rychle interaguje s kyselým obsahem žaludku. V tomto případě se vytvoří alginátový gel, který zabrání výskytu gastroezofageálního refluxu. Při regurgitaci gel pravděpodobněji než obsah žaludku vstoupí do jícnu, kde snižuje podráždění sliznice.

Složení

Alginát sodný + hydrogenuhličitan sodný + uhličitan vápenatý + pomocné látky (tablety a suspenze).

Alginát sodný + hydrogenuhličitan draselný + pomocné látky (suspenze Forte, které se někdy mylně říká gel nebo sirup).

Farmakokinetika

Mechanismus účinku léku Gaviscon nezávisí na absorpci do systémového oběhu.

Indikace

  • symptomatická léčba dyspepsie spojené se zvýšenou kyselostí žaludeční šťávy a gastroezofageálním refluxem (pálení žáhy, kyselé říhání, pocit těžkosti v žaludku po jídle, včetně těhotenství).

Uvolněte formuláře

Perorální suspenze.

Žvýkací tablety 250 mg.

Perorální suspenze (Gaviscon Forte).

Žvýkací tablety (Gaviscon Double Action).

Návod k použití a schéma příjmu

Lék se podává orálně dospělým a dětem starším 12 let, 10-20 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 80 ml.

Děti ve věku 6-12 let jsou předepsány 5-10 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 40 ml.

U starších pacientů není nutná žádná změna dávky.

Lék se podává orálně (důkladně žvýká) dospělým a dětem starším 12 let, 2 až 4 tablety po každém jídle a před spaním..

U dětí mladších 12 let stanoví dávkovací režim lékař.

Lék se podává orálně dospělým a dětem starším 12 let, 5-10 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 40 ml.

Pokud používáte sáčky, promíchejte je a před otevřením promíchejte.

Vedlejší účinek

  • alergické reakce.

Kontraindikace

  • děti do 6 let (pozastavení), do 12 let (pozastavení Forte);
  • přecitlivělost na složky léčiva.

Aplikace během těhotenství a kojení

Gaviscon je možné užívat během těhotenství a kojení (kojení).

Aplikace u dětí

Děti ve věku 6-12 let jsou předepsány 5-10 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 40 ml.

Kontraindikováno u dětí mladších 6 let.

speciální instrukce

10 ml suspenze obsahuje 141 mg (6,2 mmol) sodíku. To je třeba vzít v úvahu, když je nutné dodržovat dietu s omezeným obsahem solí (s městnavým srdečním selháním, se zhoršenou funkcí ledvin).

Pokud nedojde ke zlepšení do 7 dnů, je nutná konzultace s lékařem.

Vliv na schopnost řídit vozidla a používat mechanismy

Na schopnost řídit vozidla a používat mechanismy nemá žádný vliv.

Lékové interakce

Léková interakce léku Gaviscon nebyla stanovena.

Analogy léku Gaviscon

Strukturní analogy a analogy pro farmakologickou skupinu antacidových přípravků:

  • Přísada vápníku;
  • Adjiflux;
  • Aktal;
  • Almagel Neo;
  • Almagel;
  • Almol;
  • Alfogel;
  • Alyugastrin;
  • Alumag;
  • Anacid forte;
  • Antareit;
  • Bekarbon;
  • Gastal;
  • Gasterin;
  • Žaludek;
  • Žaludeční;
  • Gastroromazol;
  • Gaviscon Double Action;
  • Gaviscon Forte;
  • Gelusil;
  • Lak Gelusil;
  • Gelusil;
  • Gestide;
  • Daijin;
  • Uhličitan vápenatý;
  • Lněná semínka;
  • Maalox;
  • Maalox mini;
  • Magalfil 800;
  • Magnatol;
  • Magnistad;
  • Základní uhličitan hořečnatý;
  • Oxid hořečnatý;
  • Magnéziové mléko;
  • Hydrogenuhličitan sodný;
  • Hydrogenuhličitan sodný;
  • PeeHoo;
  • Relzer;
  • Rennie;
  • Rivolox;
  • RioFast;
  • Rockzhel;
  • Rutacid;
  • Simalgel VM;
  • Scoralight;
  • Mastek;
  • Tams;
  • Tannakp;
  • Tisacid;
  • Topalkan;
  • Fosfalugel;
  • Andrews antacidum;
  • Andrewsova jaterní sůl.

Články O Cholecystitidou